Txantiloi:en-izen

Wiktionarytik
Jump to navigation Jump to search

Erabilera[editatu]

{{en-izen}}

{{en-izen|i=c}} erabili izen zenbakarriekin (use with countable nouns)
{{en-izen|i=c|plurala=}} erabili izen zenbakarriekin

{{en-izen|i=c|plurala1=|plurala2=}} erabili pluraleko bi aldaera dituzten izen zenbakarriekin

{{en-izen|i=u}} erabili izen zenbakaitzekin (use with uncountable nouns)

Adibideak[editatu]

shop: {{en-izen|i=c|plurala=shops}}
museum: {{en-izen|i=c|plurala1=museums|plurala2=musea}}
sugar: {{en-izen|i=u}}