Edukira joan

ich

Wiktionarytik

Alemana[editatu]

Ahoskera[editatu]

Jatorria[editatu]

  • /Oraindik ez daukagu hitz honen jatorria. Lagun ezazu jartzen./

Izenordaina[editatu]

ich
  1. ni.


Poloniera[editatu]

Ahoskera[editatu]

Jatorria[editatu]

  • /Oraindik ez daukagu hitz honen jatorria. Lagun ezazu jartzen./

Izenordaina[editatu]

ich
  1. Pluraleko hirugarren pertsonaren edutezko izenordaina: haien, beraien; euren.
  2. oni izenordaina, genitibo kasuan.
  3. one izenordaina, genitibo kasuan.
  4. oni izenordaina, akusatibo kasuan.