imán

Wiktionarytik
Nabigaziora joan Bilaketara joan

Gaztelania[editatu]

Ahoskera[editatu]

  • /Oraindik ez daukagu hitz honen ahoskera. Lagun ezazu jartzen./

imán 1
[editatu]



Nuvola kdict glass.svg Jatorria[editatu]

  • /Oraindik ez daukagu hitz honen jatorria. Lagun ezazu jartzen./

Open book 01.svg Izena[editatu]

  singularra plurala
maskulinoa imán imanes
imán m.
  1. iman.

imán 2
[editatu]



Nuvola kdict glass.svg Jatorria[editatu]

  • /Oraindik ez daukagu hitz honen jatorria. Lagun ezazu jartzen./

Open book 01.svg Izena[editatu]

  singularra plurala
maskulinoa imán imanes
imán m.
  1. (Erlijioa) iman.